Hakkımızda

Herkesin bir hikayesi var, her karşılaşmanın da. En unutulmayan hikayeler ise lezzetle taçlandırılanlar. Biz önce şeker tadında hikayeler anlatmaya başladık. Devamında pasta tadını ve her nevi düş dünyasını yansıtan tasarımlar geldi. Küçük bir kız çocuğunun düşünü gerçekleştirmek, sevgilisine aşkını anlatmak isteyen adamın hikayesini tasarlamak, evlilik yıldönümünü kutlayan bir çifti ikinci bahar tadında papatya pastalarla tebessüm ettirmek, arkadaşına sürpriz doğum günü düzenleyen genç kızın muzipliğine ortak olmak, çocukların daha doğdukları andan itibaren düş dünyalarını üç boyutlu lezzet kıvamında yansıtmak, en farklı düğün ve nişan pastalarını yaratmak bizim hayat amacımız oldu çok geçmeden.

Bize;  kişisel öykülerimiz gelince: Adamın adı Selçuk Kavlaklı. Uzun yıllar tekstil benim işim diyenlerden olmuş. Halbuki anne baba zaten organik tarıma, abla çoktan Boston’da pasta şefi olmaya merak sarmış; adamın genlerinden gelen hayat keyfini keşfetmesi ise zaman almış:  Yıllar sonra,  O da Boston semalarına uzanıp Bunker Hill Community College’de Cullinary Art’da temel eğitim almış, İstanbul’a döndüğündeyse pastacılığa merak sarıp İstanbul’daki neredeyse tüm kursları tamamlamış. Chef’s de giriş bölümünü, Coccolat ve Pasta Malzemeleri’nde geliştirme keyfini yaşamış; son olarak da Mutfak Sanatları Akademisi’nde Zeynep Ada’nın verdiği pasta tasarımı derslerine katılmış. Şimdilerde kendi mutfağında ev yapımı mutluluklar inşa ediyor; çocuklar başta olmak üzere insanların en mutlu anlarında katkıda bulunmaktan büyük bir haz alıyor.
Kadının adı Simten Danışman. Gazeteciliğe ve dergiciliğe dair keyifli bir geçmişe var,  kendini velet olarak tabir ettiği yıllarda başlamış bir öykü bu. Nokta Dergisi’nden, Aktüel’e oradan uzun yıllar Tempo’ya sonra Biba’ya uzanan, Kelebek’le kadın gazetesi yaratma serüvenine giden, oradan serbest danışmanlığa ve yayıncılığa varan bir hikayesi var.  Ya sonra? Esas işini hobi yapıp hayatını ev-ofis halinde sürdürürken, en güzel anıların hep sofralarda biriktiği gerçeğini fark ediyor…
Yani…Yollarımız aşk pastası kıvamında karşılaşırken, birimiz kendini mutfak trendleriyle öykülerini araştırır; diğerimizse sunulan lezzeti hazırlayan olarak kendini buldu.
Kısacası mesleklerini ve hayat amaçlarını 40′ında değiştirenlerdeniz. Şimdi, kişisel öykülerimizde biriktirdiğimiz tecrübeleri, yeni hayat ufku adına aldığımız eğitimleri, yaşam ve keyif adına edindiğimiz tüm tecrübeleri “ev yapımı mutluluklar”ımıza katıyoruz.